Ціна налаштування таргетованої реклами в Facebook ADS

Для більшості підприємців погодинна оплата роботи таргетолога вновинку. Тому зібрав критерії і порівняв зі звичною фіксованою оплатою.

Якщо ви вже знайомі з цією моделлю та готові перейти до цін, то ця крута градієнтка кнопка чекаю на ваш клік

Порівняльна таблиця та пояснення кожного критерію

Критерії оцінки
PH
FP
+
+
+
+
+
+
+
+

Як контролюється/перевіряються час на виконання завдань?

Я веду проєкти через таск-менеджер ClickUp, який дозволяє трекати кожне завдання. Я відкриваю таску, включаю таймер і працюю без відволікань на все інше. Повний фокус на ваш проєкт.

Для перевірки я можу додати вас в цей сервіс, де ми зможемо також обговорювати конкретні завдання.

В цьому прикладі витрати клієнта складають – 35.6$ за рекомендації та креативи (1 шаблон на 8 креативів) та 12$ на запуск першої РК. В загальному це зайняло 7.5 години (3 дні). В сумі – 47.6$

шапка, хайлайти, візуал в цілому, креатив, структура РК, колаж для діалогу в діректі. Все це упаковано в гугл-документ зі скрінами прикладів та описом. Клієнт може використати сам або передати SMM-нику.

Чи вигідніше це за відразу оплату 50% або 100% в інших таргетологів? Так.

Чи справедливіше це, якщо виникнуть якісь ситуації, що потребують більше часу на роботу ніж було закладено? Так, бо додатковий час оплачується по ставці, а не по фіксованій ціні, яка не враховує такі ситуації.

Наприклад, ось такі ситуації: треба підключити домен та Google Tag Manager, але вибиває помилку; не спрацьовує трекінг Purchase (Оплати); треба переробити багато раз креатив.

Ризики витратити більше $ без результату

Приведу цю перевагу на основі реальної ситуації. Цей приклад перекриває всі ризики підприємця, який хоче запустити рекламу в Facebook & Instagram. Він полягає в наступному:

— Не потрібно вносити відразу 50 чи 100% оплату на основі кейсів, консультації чи вмінні красиво говорити

Чому? Нічого з цього не гарантує, що таргетолог (на PH чи FP) зробить результат саме у вашому проєкті. І саме тому будуть ситуації, коли вже пройшло 14 днів роботи, але ви ще не отримали навіть гарного проміжного результату у вигляді високого CTR (показник інтересу до реклами). То кого ж обрати?

Таргетолог на PH:

Моя перевага в тому, що якщо ви не отримуєте навіть гарний проміжний результат, то ми закінчуємо роботу. Ваші орієнтовні витрати за 6-10 годин роботи (саме стільки треба на перший запуск реклами), що дорівнює 3-5 робочим дням складуть всього лише 60-100$ + рекламний бюджет (хоча можна рахувати це як інвестиція в бренд 😅 тому що охоплення та дотик з брендом у вас залишаються).

Ще одна моя перевага: якщо у випадку, коли обʼєктивно часу на проєкт було витрачено більше ніж був запланований ваш бюджет – різницю я можу легко перевести в розстрочку. Таким чином ви залишилися в межах вашого бюджету і отримали результат. Всі задоволені:

 • ви, тому що не витратили більше;
 • я, тому що за більшу к-сть часу отримав відповідно оплату.
Таргетолог на FP:

Таргетолог на ставці (fix price), яка в середньому 200-300$ пояснить вам причини, чому не виходить отримати результат і ви з ним погодитесь, тому що ви вже потрапили у пастку.

По-перше, зазвичай 50% оплачують наперед. Відповідно ви заплатите від 100$ до 150$ за 14 днів роботи. Тому ваш ризик це:

 • 14 днів (замість 5),
 • 100-150$ за роботу,
 • рекламний бюджет, який точно буде більший через більшу к-сть днів роботи.

По-друге, ви вже в пастці. Поясню на прикладі створення сайту. Аналогію зможете знайти в своєму житті.

Часто буває, що розробник сайту озвучує певні терміни та суму. Потім ці терміни спливають. Знаходяться обʼєктивні причини. Ви погоджуєтеся і доплачуєте.

Тобто, коли ви вже вклали умовні 500$ в сайт, то єдине, що ви хочете – це щоб вам його доробили, і ви забули про цей процес, як про страшний сон.

Фокус на результат

Таргетолог на PH максимально зацікавлений в результаті, тому що його мета побудувати по-справжньому довготривалу співпрацю, яка дозволить реалізувати 12 місячну стратегію просування проєкту.

Таргетолог на FP тримає в голові, що 50% нових клієнтів не продовжують з ним роботу після так званого тестового запуску. І для нього це нормально, тому що як мінімум за 14 днів він отримав оплату і щось спробував зробити.

Отримуєте весь досвід спеціаліста

Якщо ви раніше працювали з таргетологом, то памʼятаєте, що вам зазвичай пропонували тарифи, які діляться по обʼєму робіт. І тому може виникнути ситуація, коли ви обрали дешевший тариф, а потім виявляється, що обʼєктивно, треба дорожчий. Вам потрібно доплатити таргетологу.

При роботі на погодинній оплаті (PH) все набагато простіше. Весь досвід вже вкладено в цю годинну ставку.

Іншими словами ви отримаєте стільки всього, стільки треба, щоб досягти результату.

Можете вносити скільки завгодно правок. Емоційний стан

В роботі таргетолога є 2 творчі складові: це написання текстів та створення креативів (не обовʼязково, але це є перевагою). І тому, якщо текст чи креатив аргументовано не подобається клієнту, то він просить його змінити. Чим більше правок, тим це енергозатратніше для таргетолога на FP, тому що додатково за цей час над креативом йому не платять.

Для клієнта це здається вигідним, але насправді також ніж. Чому? Тому що ви отримуєте пригніченого та виснаженого спеціаліста. Відповідно, його продуктивність падає.

Для таргетолога на PH це взагалі не є проблемою.

Прозорість. Швидкість. Справедливість.

Розберемо ці 3 критерії роботи, які важливі, як підприємцям так і таргетологам в розрізі PH та FP.

Прозорість роботи є тільки в PH. Клієнт знає і бачить скільки часу було витрачено. Існує багато трекерів часу. Я використовую ClickUp.

Швидкість роботи залежить від досвіду та використання інструментів: Штучний Інтелект та Сервіси. Досвід підтверджується кейсами та консультацією. Очевидно, що при PH клієнту може здаватися, що час буде затягуватися. В моєму випадку це не так.

У мене досить швидкий ритм роботи за рахунок використання Штучного Інтетекту в генерації текстів, картинок, відео та готової до старту бази:

 1. Бриф + аналіз конкурентів = рекламні тексти
 2. Галерея готових креативів
 3. Досвід в технічних аспектах

Справедливість оплати. Клієнт хоче заплатити менше, але отримати більше. А таргетолог отримати більше, але зробити менше. Питання якості винесемо за дужки.

При погодинній оплаті (Per Hour) та використанню ШІ та сервісів клієнт отримає результат швидше, якісніше та дешевше.

Приведу в приклад реальну ситуацію, коли я працював в маркетинговій агенції.

Ми, як агенція починємо працювати з клієнтом 1000 долл в місяць. Як правило, в перший місяць роботи більше ніж в наступні. Так і вийшло. Ми витратили 142 години на проєкт, що означає ціну години – 7$. Клієнт отримав більше за менші гроші.

Але що відбувалося в середині агенції?

В кінці місяця працівники бажали лише одного – отримати від клієнта оплату, набухатися і сподіватися, що в наступному місяці буде мало роботи.

І надалі ситуація не складається ні для агенції, ні для клієнта гарним чином. Чому? Ось 3 сценарії, що буде на 2-ий місяць роботи:

 1. Якщо роботи було мало, то клієнт заплатить ставку, але отримає мало;
 2. Якщо роботи було мало роботи і при цьому слабкий результат, то ви все рівно заплатите ставку, тому що договір.
 3. Якщо роботи буде середньо/багато, але буде чудовий результат, то агенція захоче передомовитись на інші умови: fix price + % з прибутку.

Погодинна оплата — справедлива оплата.


В чому переваги погодинної оплати перед фіксованою?

Євген Кудрявченко (агенція «Vintage») пояснює переваги PH (per hour) проти FP (fix price):


Ціна роботи таргетолога по налаштуванню реклами Facebook ADS

Якщо ви сюди перейшли відразу без вивчення інформації, і тепер вам цікаво: чим погодинна вигідніша за фікс, скільки це буде коштувати і тд., то ось посилання, щоб повернутися до порівняльної таблиці.

Ціни за 1-ий місяць налаштування та оптимізації таргетингу станом на 14.07.2024 наступні:
 1. ЦСТ + медіаплан + декомпозиція воронки продажів – 135$
 2. Таргетинг – 12$/година, що включає в себе:
  1. Запуск реклами, написання текстів;
  2. Оптимізація реклами;
  3. Технічні моменти запуску: домен, піксель, Google Tag Manager, Google Analytics, інші інтеграції;
  4. Розблокування оголошень, рекламних аккаунтів, Business Manager.
 3. Креативи – 10$/година, що включають в себе:
  1. статика, анімація;
  2. відео.
 4. Підготовча робота – 12$/година, що включає в себе:
  1. Аналіз конкурентів;
  2. Формування брифу.
  3. Аналіз сторінки приземлення трафіку: лендінг-пейдж, інстаграм.
 5. Переписка, зідзвони – 12$/година

Починаючи з 2-го місяця перша частина гонорару зменшується в 2.75 рази, але додається % від витраченого бюджету + KPI’s

% – вираховується індивідуально.

Часті запитання

Допоможні запитання, які могли виникнути у підприємця щодо роботи таргетолога. Зазначу, що FAQ по налаштуванню таргетингу читайте окремо.

В мене є своя статистика. На 1-ий запуск реклами піде близько 3-6 годин серед яких:
– до 3-3.5 годин на перші креативи
– до 0.5-1.3 години на запуск реклами
– до 2 годин на переписку

Кожен з цих пунктів тарифікується окремо. Якщо у вас все є для запуску, то всього лише за 1 годину можливо реалізувати запуск реклами. 

За місяць можна зробити від 3 до 5 запусків, у випадку, якщо реклама не заходить. Якщо все «завелося» з 3 запусків, то це приблизно 11-12 годин (на інші запуски буде менше часу на переписку). Тобто ви оплатите максимум 12 годин замість 63 годин, які ви оплатили б через фіксовану вартість.

А тут нічого складного немає. Є список завдань, які націлені на реалізацію тактики та стратегії. У кожного завдання своя тарифікація. Я включаю трекінг часу і Let’s Go.