Які 2 основні навички таргетолога?

👀 540

Більше контенту по темі:

На мою думку та на практиці, в першу чергу потрібно вміти проводити порівняльний аналіз посадкових сторінок клієнта та його конкурентів. А на його основі робити висновки та використовувати їх в усьому процесі підготовки (маркетингу) та налаштуванню таргетованої реклами. А друге – задавати правильні запитання.

Тож, спершу розглянемо аналіз посадкових сторінок

Аналіз посадкових сторінок

Досягти гарного CTR в різних рекламній цілях – легко. А це перший з KPI’s, який стоїть у таргетолога. Однак далі цей трафік має конвертуватись у проміжний CPA: заявка, запит чи кошик. Досягти цього вже може бути складнішим завданням.

Доречі, під посадковими сторінками, маю на увазі: Інстаграм профіль, лендінг пейдж, квіз, категорія товарів та картка товару.

Найголовніше це шукати взаємозвʼязки між складовими та елементами посадкової у порівнянні з аналогічними елементами у конкурентів. Це і дає змогу робити виносвки.

По великому рахунку, нам платять, щоб ми робили ефективні висновки. Це включає багато етапів роботи. Банально – це надивленість та порівняння. Чим більше посадкових сторінок таргетолог порівнює – тим краще він формує свій стиль аналізу в таргеті. А якщо він ще знає, яка конверсія цієї посадкової з різних видів аудиторії – то він стає безцінним таргетологом 😀

Брифування клієнта

Задавати правильні запитання клієнту. Проблема в тому, що чим менше знаєш в налаштуванні таргету та маркетингу, тим важче сформувати такі запитання. Але попросіть підготувати бриф, напприклад, Copilot в режимі “Точніше”. Це буде гарна відправна точка.

Пройшовши довгий шлях можу сказати, що бриф всьому голова.

В мене пішло близько 3 місяців постійної роботи, щоб підготувати такі запитання для брифу, щоб відповіді можна було використовувати в рекламних текстах, креативах та на посадковій сторінці. І головне, для кожної сфери (єком, послуги та навчання) – свої запитання.

Моя перша чернетку з брифу була такою:

бриф фейсбук реклами

Зараз вона стала структурованою завдяки фундаментальним знанням в маркетингу та розумінню всіх складових, необхідних для запуску реклами в Інстаграм чи налаштування таргету, в цілому.

Тому моя друга версія роботи над брифом також включала в себе схему складових запуску рекламної кампанії (в цілому):

В ній видно складові запуску та черговість їх використання для конкретного запуску. Насправді, там ще більше елементів, але показувати всі інші буде зайвим.

Фінальну версію брифу, я звичайно, не покажу, але тепер працювати набагато простіше. Відповіді клієнта – це золото, однак, щоб це стало таким – потрібно сформувати запитання, і найголовніше, пояснення до них. Це покаже вашу експертність інакше клієнт напише шляпу, яку потім потрібно довше адаптувати.

Робити висновки

План такий:

  1. Проводимо крутий порівняльний аналіз посадкових сторінок (і не тільки: рекламний аккаунт, креативи, і тд)
  2. Щоб робити ефективний аналіз (аудит) посадкових сторінок потріно робити це регулярно
  3. Задавати правильні запитання клієнту, щоб на основі цієї інформації робити правильні висновки.
  4. А на основі висновків уже створювати структуру креативу
  5. Для початку структура креативу може бути у текстовому форматі блоків, наприклад блок “Заголовки” і далі список із заголовків, які ми написали
  6. Для створення ТЗ на креативи ми можемо згенерувати, наприклад, через Copilot. Він зробить 4 референси. Це вже покаже, що ви хочете. Це прискорить процес роботи дизайнера, а ви заплатите менше, якщо працюєте з ним на погодинній основі. Це вигідніше ніж купувати креативи поштучно.
  7. Якщо у дизайнера є портфоліо, то це також спростить роботу над креативами, тому що можна використати його заготовки.

Резюме: вмієте робити висновки та використовувати інформацію на практиці? Тоді це зробить вас успішним таргетологом зі своїм стилем в таргеті.