А тепер давайте розглянемо поетапапно схему вище та розберемося в термінах.
Стратегія — це план того, як діяти, щоб проаналізувавши точку А та зпрогнозувавши точку Б, дійти до неї з урахуванням ресурсів клієнта та проблем, які можуть виникнути.
Яка виникає перша проблема ще до початку якихось дій? Очікування клієнта.
Зазвичай, вони завищені. Тому наш перший умовно-безкоштовний етап роботи – це аудит РК та порівняльний аналіз посадкової сторінки. Чому? На етапі перемовин вона (послуга з аудиту) може бути безкоштовної тільки тоді, коли ти її презентуєш на зідзвоні.
Якщо клієнт після цього з тобою співпрацює – то можеш вислати лінк на докс/figma, але якщо він ще хоче подумати і просить скинути аудит – то це вже платно. Якщо надумається, то це входить у вартість роботи.
Звичайно ж, ці моменти треба проговорювати відпочатку діалогу, щоб не виникло моментів. Це вкаже на те, що ти цінуєш свій час та пророблену роботу.
Розглянемо 1-ий етап — аудит / аналіз
Щоб зрозуміти чи адекватні очікування клієнта ми проводимо аудит (аналіз):
- Рекламних кампаній
- Порівняльний аналіз посадкової сторінки клієнта до конкурентів
- Маємо розібратися в продукті
- Зробити загальну декомпозицію воронки продажів
На основі цього, в тому числі завдяки калькулятору рекламного бюджету, ціни клієнта та ліда, ми можемо співвіднести рентабельні показники до фактичних із кабінету.
Чому я не рекомендую запитувати в чатах? Відповідь в цій статті.
Далі ми можемо знову стикнутися з очікуванням клієнта, що типу “О, чудово! Мене влаштовує ціна за клієнта по вашому розрахунку. Через скільки зробите такий результат?”
На практиці, на період тестування гіпотез, потрібно закладати +30% до ціни за клієнта. Скільки триватиме цей етап? По різному. В когось 2 тижні, а в когось 2 місяці.
В ідеалі, на перші 2 місяці, поки ми будемо ставити проєкт на ноги, закладати ціну клієнта х2-3 від ціни клієнта, і кожного місяця шукати гіпотези та покращувати всі складові запуску, щоб знизити ціну клієнта до рентабельних показників.
Не всі клієнти так зможуть зробити. Але якщо вдастаться переконати в цьому, то показавши позитивну динаміку в перший місяць (не тиждень, і навіть не 2) — клієнт буде працювати з вами довго.
Як виглядає порівняльний аналіз посадкової сторінки?
Це гугл-таблиця, де ми порівнюємо всі складові посадкової сторінки нашого клієнта (сіра колонка) з його найближчими конкурентами та топами ніші. Порівняльний аналіз краще мотивує клієнта вносити зміни та показує таргетолога, як експерта, тому що потрібно розуміти кожний елемент аналізу.
Щоб навчитись проводити порівняльний аналіз — ти можеш придбати 2-денний інтенсив по цьому інструменту за 490 грн, який є уроком модулю 2 мого курсу по таргету.
Як виглядає аудит рекламних кампаній (рекламного аккаунту)?
Ідея аудиту – виявити, в розрізі послуги, наскільки її рекламна працювала ефективно; що було зроблено добре, а що погано; як це можна покращити. Подача аудиту в гугл-доксі + таблиці або ж Figma, щоб було естетичніше.
Приклад аудиту по креативам, де коротко описується покращення по заголовку та тригеру знижки. Далі йде блок із референсами, щоб клієнт бачив як ваші подібні креативи, так і що є в ніші, до чого можна прагнути покращувати креатив.
І таких картинок ще багато, де розбираємо конкретні креативи, як фото так і відео у розкадровці.
Приклад аудиту по “цифрам” в розбивці по послугам:
Також рекомендую прочитати про моє міні-дослідження щодо аудиторій, які краще купують в категорії одягу
І коментарі щодо ефективності аудиторій, також в розрізі послуги.
Як ви думаєте: чи є у мене інтенсив по аудиту РК та підготовці їх для презентації клієнта? )) Так, 1100 грн, включно з дизайн-шаблонами у Figma. Цей інтенсив є уроком в модулі 2.
Брифування клієнта
Поки ми робили аудит — клієнт заповнював бриф через г-докс або сайт.
Якщо г-докс, то ось так. Не забувайте додавати пояснення, щоб клієнту було простіше відповісти, а тобі – показати, що ти шаріш в цій темі 😀
І завершуємо розрахунком рекламного бюджету, і думаємо: чи вийде затащити цю катку?
Ми тільки що завершили перший етап — аудит / аналіз. Збс вода?)
Розглянемо 2-ий етап кейсу — формування CJM на основі даних
Приклад CJM по якому у мене буде крутий інтенсив (або купуйте 1-ий модуль курсу) 😀
Увага: 2-ий етап буду розглядати на наступному тижні. Підпишіться на мій телеграм-канал, щоб не пропустити