Як розрахувати рекламний бюджет та KPI’s для рентабельного запуску?

👀 269

Більше контенту по темі:

Розрахунок бюджету (бюджетування) — це одна із ключових частин медіапланування.

Особливо вона важлива клієнтам, тому що перш ніж прийняти рішення щодо роботи з таргетологом, вони оцінюють всі витрати, вибачте, інвестиції в маркетинг: рекламний бюджет, гонорар таргетолога, супутні витрати. Із останніх це може бути: додатковий час роботи менеджера чи асистента підприємця, дизайн креативів чи додаткова зйомка, монтаж відео чи придбання необхідних сервісів.

Саме на питанні від клієнта: «Який потрібен бюджет?» таргетологи-новачки і сипляться. І йдуть в чати, щоб запитати: «яка ціна заявки/клієнта в назва_ніші?». Задавати питання саме таким чином — не професійно. Рекомендую прочитати як можна переформулювати таке запитання.

Які є способи розрахунку рекламного бюджету?

Є декілька методів, як розвʼязати це питання. Майже всі вони зводяться до використання калькулятора, що прогнозує рекламний бюджет.

Є один важливий нюанс. Якщо це перший запуск таргетованої реклами, то найголовніше донести клієнту, що хоч би скільки кейсів у вас не було в цій ніші — це не гарантує позитивний результат. Якщо клієнт готовий починати з того, що можливо перші 3 місяці будуть турбулентними і не зовсім рентабельними по Meta ADS – тоді це крутий клієнт.

Такі клієнти, часто, проходили певні курсу з ведення бізнесу, менеджменту та фінансів. Або вже стикалися з цим у інших своїх проєктах.

Як розрахувати рекламний бюджет для проєкту, який запускається вперше? Для цього є окремий блок в цій статті.


1. Простий: запитати у клієнта про к-сть продажів

Потрібно здійснити 4 кроки:

  1. Уточніти яка необхідна к-сть продажів з таргету
  2. Отримати доступ до БМ та РА
  3. Проведіть аудит РК, щоб визначити яка ціна ліда/клієнта вже була
  4. Математика 5-го класу: к-сть продажів * на ціну клієнта = рекламний бюджет + 100-150$ на тестування = фінальний бюджет

Із мінусів: цей спосіб не враховує рентабельність, зате тепер є вектор руху і ціль – зниження ціни клієнта. Інакше б власник бізнесу до вас не звертався, якби у нього була нормальна ціна клієнта 😀