Як клієнт та таргетолог дивляться на кінцевий результат?

👀 291

результат від таргетованої реклами, клієнт, таргетолог

Більше контенту по темі:

У мережі є безліч суперечок між таргетологами та їх клієнтами щодо результату таргетованої реклами. Ця стаття має правильно розставити зони відповідальності кожної зі сторін. Це мій особистий досвід.

Одне з особистих завдань цієї статті – це заощадити як мій час, так і клієнта на поясненні процесу результату в таргетованій рекламі.

Позиція клієнта – отримати окупний результат найближчим часом. І ось тут розпочинається градація клієнтів.

Є ті, хто:

1. Проходили курси з націлення
2. Вивчали націлення самостійно та методом тику отримували якийсь результат
3. Нічого не знають про націлення, але знають, що він існує. 4. Вже працювали з таргетологом раніше та маю або негативний досвід, або позитивний

Позиція націлення – окупити вкладення в клієнта і продовжити з ним працювати далі.

Аналогічно, є таргетологи, які проходили навчання та навчалися самі.


Зона відповідальності таргетолога лежить у рекламі

Якщо уявити шлях клієнта то це:

  1. Людина побачила рекламу
  2. Перейшов на посадкову сторінку: лендинг, квіз, лід-форма, інста та залишив заявку
  3. Процес переговорів та продажів

За пункти 2 та 3 таргетолог не несе відповідальності. Він лише може давати клієнту рекомендації щодо того, що потрібно поліпшити. Відповідальність націлення – це досягти високого CTR або рентабельної ціни заявки.

В очах клієнта таргетолог відповідає за всю воронку. Це не так.

Чому таргетолог не говорить про швидку окупність в особистій розмові з клієнтом?

Наприклад я, у своїй рекламі, можу говорити про швидку окупність, але в процесі вивчення брифу та продукту клієнта позначаю ширші (реальні) терміни з аргументованих причин. Тож окупність – чисто тригер.

Окупність таргетованої реклами

Всі 4 типи клієнтів хочуть отримати окупний результат, і якнайшвидше. Але!

Що клієнт вважає швидким терміном? Зазвичай передбачається перший місяць роботи таргетолога з надією на те, що щось станеться в найближчий тиждень-два тк:

  1. Є кейси в інтернеті на цю тему, де результат був уже через 2-3 дні
  2. Є друзі, які кажуть, що заявки пішли наступного дня. 3. Є безкоштовний вебінар, де говорять про перші 10 заявок на день після закінчення курсу/марафону
  3. Є інша реклама таргетологів, які обіцяють величезний результат, але вартість їхніх послуг висока, тому звернувшись до таргетолога з гонораром у 2-3 рази нижчою – клієнт думає, що він теж зможе зробити

Але як чи навіть чому клієнт, який не просував свій продукт раніше через таргетовану рекламу, розраховує термін окупності в перший місяць?

Відповідь: гонорар націлення 200-300 дол + лендинг/квіз – 100-200 дол + бюджет на рекламу 300-500 дол

Це вже 600 дол, як мінімум. Логічно, що інвестувавши таку суму (насправді будь-яку), клієнт розраховує, що до кінця першого місяця він відіб’є хоча б половину. Так, він буде у мінусі, але вже можна буде щось покращувати.

Тобто висновок №1 – у клієнта має бути бюджет на 2 місяці роботи таргетолога, який може не давати окупний результат. Багато що, зрозуміло, залежить від стратегії, але якщо заходити на ринок, як бренд – то 2 місяці роботи в мінус – це нормально, якщо ви як клієнт, і як таргетолог бачите повний шлях клієнта і розумієте, що на дистанції LTV буде позитивне.

Висновок №2 – якщо клієнт не готовий до 2 місяців роботи в мінус, тоді йому варто пройти курс. за націленням, щоб самостійно досягти результату в ньому і потім делегувати це завдання.