Бриф. Частина 1.

Важливість брифу я відчув після відео з Павлом Вржецом (CEO “Banda”), коли він сказав: “А навіщо нам проводити дослідження, якщо ми можемо запитати у клієнта? Ми зекономимо його гроші та наш час”. Це було давно, десь в 2019 році.

Після того я використовував бриф для створення лендінгів, і частину інфи брав для таргету. В цілому, я майже завжди продавав ленд + таргет. Тільки на таргет до мене приходили по рекомендаціям чи через кейси. А щоб знайти собі клієнта я запускав на себе таргет саме з таким офером: ленд + таргет з рентабельністю до 30 днів за ХXX$

Спойлер: саме такий офер ми будемо запускати в межах модулю “Лідогенерація на себе” або в межах уроку по лідгену на послуги. А також вчитися створювати лендінги через Webflow та Elementor, бо протягом 5 років індустрія реклами зміниться, і технічної частини налаштування майже не буде. Весь фокус буде на креативах та посадкових. Саме з них система буде дізнаватися, яка аудиторія вам потрібна.


В чому важливість брифу? Він дає вам всю інформацію для запуску РК, яку ви будете тестувати. І не тільки, також для посадкової сторінки: інста, ленд, квіз, і-м.

Що найважливіше в брифі? Звичайно, що самі питання. Точніше їх формулювання.

Знайшов свій самий перший бриф 2019 року (його останню версію): відкрити бриф

І версія 2023 року: відкрити бриф. Ще є версія 2022 року, але я її створював в межах роботи в агенції, тому не розглядаю цей бриф.

Домашнє завдання

Потрібно створити 3 брифи, які будуть відповідати 3 критеріям:

  1. Питання мають надавати більше інформацію про продукт.
  2. Питання мають дати більше інформації про самого клієнта та бізнес: його досвід в цьому бізнесі, ставлення до чогось, попередній досвід з таргетологом, тощо.
  3. Відповіді з питань мають використовуватися в роботі: для покращення посадкової, для креативів та інших складових.
  4. Можливо ще щось, що ви придумаєте 😉

Брифи мають бути під, як ви вже здогадалися, є-ком, послуги, навчання. Бриф буде складатися з певних базових питань та індивідуальних під сферу.

Процес виконання ДЗ:

  1. Проаналізуйте мої брифи та свої.
  2. Створіть г-докс з 3-ма заголовками Н2: є-ком, послуги, навчання.
  3. Напишіть запитання.
  4. Дайте назву файлу: Імʼя Прізвище – Бриф.
  5. Прийшліть лінк на г-докс з можливістю редагування.

В 2-ій частині ми за допомогою chat GPT сформуємо відповіді на ці запитання.